Sprzedaż i serwis urządzeń warsztatowych

Gładysek

Mapa stronyKontakt

 

 
Bosch Diagnostics
 
Program ESI[tronic]

Urządzenia diagnostyczne
Szkolenia serwisowe
Poradnik diagnostyki samochodowej

Turbiny, wtryskiwacze i pompy
Sklep internetowy Bosch

Strona główna
Kontakt
Mapa strony

Strona startowa Gładysek
Serwis Samochodowy Bosch
 
 

Program ESI[tronic]

 
  Nawigacja
  Informacje o ESI[tronic]
  Wykaz płyt
  Abonament
  Licencja

Dziesięć lat prac badawczo - rozwojowych, potężną dawkę know-how oraz bogate doświadczenie w zakresie fabrycznego wyposażania pojazdów zainwestowali specjaliści firmy Bosch w stworzenie kompleksowego oprogramowania ESI[tronic] dla warsztatów. Pierwsza płyta ukazała się w roku 1991, obecnie ten modułowo zbudowany pakiet oprogramowania obejmuje 27 różnych rodzajów płyt z instrukcjami dotyczącymi diagnostyki i wyszukiwania błędów, katalogami części zamiennych, instrukcjami dotyczącymi napraw, schematami połączeń, wartościami kontrolnymi i roboczymi, informacjami z zakresu mechaniki oraz programami do wykonywania kalkulacji przeglądów i napraw związanych z wymianą uszkodzonych części.
 
Płyta A stanowi fundament całego systemu. Zawiera ona dane dotyczące części i akcesoriów samochodowych Bosch oraz zapewnia dostęp do blisko 15 000 samochodów osobowych, 1 500 pojazdów użytkowych, 5 000 motocykli, 800 ciągników, traktorów i pojazdów specjalistycznych.

Na płycie B znajduje się ponad 2,8 mln wartości roboczych dla 7 000 najbardziej popularnych na rynku samochodów osobowych i transporterów.

 
Płyta C jest najważniejszą płytą dla warsztatów samochodowych, ponieważ zawiera najobszerniejszą w Europie kombinację instrukcji wyszukania usterek oraz diagnozowania sterowników w pojazdach z danym do samodiagnozy, wskazówkami poszukiwania błędów i procedurami naprawczymi. Na płycie tej znajdują się dwa programy: "Diagnoza Sterowników" oraz "System Informacji Serwisowej SIS". Są to uniwersalne programy, zawierające dane dla większości marek pojazdów. Zapewniają one odczyt i kasowanie błędów, wykonanie testów elementów wykonawczych, diagnozę EOBD, kasowanie poduszek powietrznych i inspekcji olejowych. Znajdują się tutaj opisy systemów Bosch i systemów pozostałych producentów, opis gniazd diagnostycznych oraz technologia napraw samochodów benzynowych, samochodów diesel, układów ABS, ASR, ESP, airbag. Pracownik warsztatu ma szybki dostęp do wymaganych przez producenta wartości, przejrzyście pokazaną zabudowę komponentów czy też opisy sposobów podłączenia się do gniazd diagnostycznych.

Katalogi części zamiennych do komponentów układów silnikowych Diesla oraz części systemów elektrycznych zapisane są na płytach D, E oraz F i ZD (Zexel).

Płyta K zawiera instrukcje napraw podzespołów instalacji wtryskowej Diesli oraz osprzętu elektrycznego:
• Instalacje wtryskowe Diesli
ESI[tronic] K jest idealną bazą do profesjonalnego przeprowadzania napraw podzespołów instalacji wtryskowych Diesli. Umożliwia szybki dostęp do informacji na temat napraw tych podzespołów. W ESI[tronic] K znajdziesz szczegółowe i obszerne informacje na następujące tematy:
- Instrukcje napraw pomp (RP, VE, DHK, CR/CP, VRM,...)
- Instrukcje badania (RP, VE, DHK, CR/CP, VRM,...)
- Informacje serwisowe (RP, VE, DHK, CR/CP, Zexel,...)
- Telegramy serwisowe (RP, VE, DHK, CR/CP, PDE,...)
• Osprzęt elektryczny
ESI[tronic] K jest idealną bazą również do przeprowadzania efektywnych napraw osprzętu elektrycznego w pojazdach. Dostępne są między innymi następujące informacje:
- Instrukcje montażu (uniwersalne sondy lambda)
- Instrukcje badania (Rozruszniki typu: DW, EV-JF, KB-TF,...; Alternatory typu: GC-NC, K1-T1,...)
- Telegramy serwisowe (Rozruszniki, alternatory)

Płyta M
zawiera dane dotyczące przeglądów oraz informacje serwisowe z zakresu mechaniki. Obecnie dzięki boomowi na rynku pojazdów z silnikami Diesla na znaczeniu zyskały zwłaszcza płyty M oraz C. Na nich właśnie znajdują się aktualne dane oraz instrukcje potrzebne warsztatom do diagnozowania i naprawy usterek w nowoczesnych, wysokociśnieniowych układach wtryskowych oraz do ich regulacji. Na płycie P zebrano blisko 120 000 schematów elektrycznych systemów komfortu. Dane regulacyjne dla systemów Diesla Bosch można znaleźć na płycie CD W oraz ZW (dla systemów Zexel).

Oprogramowanie ESI[tronic] przystosowane zostało do pracy w środowisku Windows, podwyższająć skuteczność pracy przyrządów diagnostycznych wyposażonych w komputer PC. Ukazujące się co kwartał uaktualnienia danych ESI[tronic] pozwalają warsztatom być stale na bieżąco.