Sprzedaż i serwis urządzeń warsztatowych

Gładysek

Mapa stronyKontakt

 

 
Bosch Diagnostics
Program ESI[tronic]
Urządzenia diagnostyczne
Szkolenia serwisowe
 
Poradnik diagnostyki samochodowej


Turbiny, wtryskiwacze i pompy
Sklep internetowy Bosch

Strona główna
Kontakt
Mapa strony

Strona startowa Gładysek
Serwis Samochodowy Bosch
 
 

Poradnik diagnostyki samochodowej
Szanowni Państwo,
przedstawiamy najnowszą publikację pt.
"Poradnik diagnostyki samochodowej - diagnoskop silnikowy Bosch z serii FSA 7XX".
Celem publikacji było opracowanie przewodnika po funkcjach diagnostycznych diagnoskopu silnikowego FSA 720, 740, 750 firmy BOSCH, który mógłby ułatwić mechanikom i elektrykom samochodowym korzystanie z bardzo zaawansowanego technicznie urządzenia serwisowego.
Publikacja ta stanowi uzupełnienie instrukcji obsługi diagnoskopu silnikowego z serii FSA 7XX. Nie pokazuje wprawdzie, jak naprawiać konkretne marki i modele samochodów, jednak wspomaga i ułatwia pracę z diagnoskopem wykorzystywanym w procesie wykrywania usterek. Ostateczna interpretacja przebiegów i wyników badań należy do diagnosty obsługującego urządzenie pomiarowe, który kierując się doświadczeniem oraz informacjami serwisowymi jest w stanie ustalić źródło problemów. Poradnik nie zastąpi kursów i szkoleń technicznych, podczas których jest przekazywana stosowna wiedza dotycząca naprawy określonych systemów w pojazdach samochodowych.
Autorzy poradnika starali się poprowadzić czytelnika przez wszystkie fazy przygotowania i wykonania pomiaru, utrzymując dla każdego z nich taki sam chronologiczny układ podawanych informacji. Aby ułatwić wybór właściwego pomiaru, nagłówki rozdziałów posiadają nazwy zapożyczone niemalże wprost z menu diagnoskopu. Rozdziały rozpoczynają się ogólnym opisem danej funkcji pomiarowej, popartym podstawowymi informacjami na temat budowy i funkcjonowania badanego elementu lub układu pojazdu. Następnie omówione są warunki przeprowadzenia pomiaru i najważniejsze uwagi, związane z podłączeniem sond pomiarowych do badanego układu pojazdu. Ponadto przedstawiony jest rysunek głowicy pomiarowej FSA 7XX wraz z niezbędnymi do wykonania pomiaru sondami oraz sam badany element w otoczeniu innych podzespołów pojazdu. Kolejną pozycję stanowi algorytm wyboru funkcji pomiarowej z menu diagnoskopu. Przykładowe schematy elektryczne zaczerpnięte z dokumentacji serwisowej SIS programu ESI[tronic] uwzględniające badany element mogą stanowić dużą pomoc w prawidłowym podłączeniu sond pomiarowych diagnoskopu. Wreszcie prezentowane są zrzuty ekranowe z zarejestrowanymi, charakterystycznymi dla danej funkcji pomiarowej przebiegami oscyloskopowymi lub przedstawionymi w innej formie wynikami badań. Do wielu z nich dołączono ich interpretację dotyczącą typowych pomiarów, z którymi możecie Państwo mieć do czynienia w codziennej pracy warsztatu samochodowego.
Życzymy Państwu satysfakcji w pracy z diagnoskopem silnikowym z serii FSA 7XX, mając nadzieję, że ten poradnik przyczyni się do osiągania wielu sukcesów w obszarze diagnostyki samochodowej.

Autorzy
Jerzy Gładysek
Michał Gładysek

Cena 92,25 zł brutto z 23% VAT.
Do ceny książki należy doliczyć koszt wysyłki do klienta.

Zamówienia przyjmowane są telefonicznie
u Pani Izy Starowicz
tel. +48 12 412 99 89
lub na drodze e-mail: is@gladysek.pl

Prosimy o przedpłatę na konto firmy
GŁADYSEK SP.J.
55 1140 2004 0000 3502 7781 9738
mBank

lub o zapłatę przy odbiorze.

 
Okładka poradnika


Przykładowa strona poradnika


Przykładowa strona poradnika